KDE KÚPIŤ RESPIRÁTOR?

Na začiatku vypuknutia pandémie COVID-19 sa stali nedostatkovým tovarom ako dezinfekčný gély a rúška, tak aj respirátory a ďalšie ochranné pomôcky. Ľudia preto v záujme ochrany vlastného zdravia začali vyrábať ochranné štíty z PET fliaš či na 3D tlačiarňach a vo veľkom podomácky šili rúška pre seba i svojich rodinných príslušníkov.

RESPIRÁTORY GOOD MASK DOSTUPNÉ PRE KAŽDÉHO

Ultratenký respirátor Good mask obsahuje 2 aktívne ochranné vrstvy.

Celé Česko zasiahla v čase Koronavirové krízy vlna solidarity a mnohí ľudia sa úplne zadarmo či za výrobné náklady snažili dodať ochranné rúška tam, kde ich bolo najviac potrebné – do nemocníc, domovov dôchodcov a ľuďom v prvej línii boja s infekciou.

Tiež česká spoločnosť Good mask sa s ohľadom na predchádzajúce nedostatok respirátorov rozhodla vyrábať respirátory triedy FFP2 za výrobné náklady. Jedná sa o certifikované respirátory opatrené niekoľkými ochrannými filtrami z českých materiálov, ktoré sú schopné ochrániť svoje nositeľa na viac ako 95% pred vírusmi, baktériami a pevnými časticami.

KDE A PREČO KÚPIŤ RESPIRÁTOR?

V súčasnej dobe už má respirátory a rúška na sklade väčšina e-shopov či kamenných predajní. Ponuka je teda naozaj široká. Ako sa v nej ale vyznať a vybrať si medzi dostupnými respirátory ten najlepší, ktorý spoľahlivo ochráni naše zdravie?

Najdôležitejšie parametre:
  • Certifikát – Pri nákupe respirátora si vždy overte, že je výrobok opatrený potrebným certifikátom, teda dokumentom, ktorý dokazuje, že výrobok prešiel skúškami bezpečnosti, účinnosti a kvality
  • Kvalitný filter i materiál – ochranný filter je jednou z najdôležitejších častí respirátora, zamerajte sa preto na jeho kvalitu i na materiál, z ktorého je vyrobený
  • Neporušený obal – používajte vždy iba výrobok, ktorý bol zabalený v neporušenom obale, a skontrolujte si tiež, že samotný respirátor nejaví známky poškodenia
  • Respirátor správne tesnia – aby došlo k efektívny filtráciu vzduchu, musí respirátor zakrývať ústa i nos nositeľa. Skontrolujte si, či respirátor riadne tesnia, predovšetkým v oblasti nosa, a nedochádza k nechcenému prenikaniu nefiltrovaného vzduchu.
  • Správna filtračné trieda – pre účinnú ochranu pred infekciou COVID-19 používajte len respirátory filtračné triedy FFP3 popr. niektoré typy triedy FFP2, ktoré deklarujú záchyt vírusov veľkosti nového typu koronavírusy.